Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Zavřít navigaci

Prohlášení vlastníka

Co je to?

 

Prohlášení vlastníka je právní dokument, na jehož základě dochází k zápisu vlastnického práva k jednotkám (bytovým či nebytovým) do katastru nemovitostí.

 

Kdy je potřeba?

 

Prohlášení vlastníka je potřeba zpracovat, má-li dojít k rozdělení nemovité věci (typicky bytového nebo rodinného domu či pozemku, jehož je takový dům součástí) na jednotlivé jednotky. Na základě prohlášení vlastníka tak například mohou dosavadní členové bytového družstva nabýt „své“ byty, které si oficiálně od družstva pouze pronajímají, do tzv. „osobního vlastnictví“, stát se jejich plnohodnotnými majiteli a případně je poté výhodněji prodat.

 

Někdy je pak potřeba již existující prohlášení vlastníka změnit, např. když se některý z vlastníků jednotek v budově rozhodne svůj byt rekonstruovat a změnit tak jeho půdorys či výměru.

 

S čím vám můžeme pomoci?

 

Schválení prohlášení vlastníka nebo jeho změny obzvláště v bytovém domě (v rámci bytového družstva či společenství vlastníků jednotek) vyžaduje spoustu formalit, aby proběhlo hladce.

 

Naše kancelář poskytuje v souvislosti s prohlášeními vlastníka komplexní služby. Pomoci vám tak můžeme s přípravou prohlášení vlastníka a provést vás celým procesem od A do Z. Stejně tak vám můžeme poradit s jednotlivým dílčím krokem, pokud jste již třeba s přijetím prohlášení začali a zjistili, že si dále sami neporadíte.

 

Pro koho jsou naše služby určeny?

 

Pro kohokoli. Typicky pro bytová družstva či společenství vlastníků jednotek, radíme však i jednotlivcům, v jejichž družstvech či SVJ třeba vše nefunguje úplně správně, a potřebují si ověřit, na co vše mají právo. Rozdělení domu na jednotky může být někdy také řešením v případě vypořádání spoluvlastnictví nebo společného jmění manželů. I s těmito záležitostmi jsme vám schopni pomoci. 

 

Jak to funguje?

 

Zanechte nám na sebe prosím kontakt v níže uvedeném kontaktním formuláři. Poté vás budeme neprodleně kontaktovat a v závislosti na vašich konkrétních potřebách se domluvíme, jak dále postupovat. Zasláním poptávky se k ničemu nezavazujete.

 

Proč si vybrat právě nás?

 

Jsme advokátní kancelář, nabízené právní služby tedy na rozdíl od mnoha jiných subjektů poskytujeme zcela oficiálně a legálně, za jejich kvalitu ručíme a pro případ vzniku odpovědnosti za škodu způsobenou naší činností jsme povinně pojištěni

 

 


 

Máte zájem o nezávaznou poptávku? Zavolejte nám na +420 777 994 874 nebo napište na e-mail sildova@dymaceklegal.cz.
Využít můžete také kontaktní formulář níže.


Odebírat aktuality

Přihlášením k odběru vyjadřujete souhlas se zasíláním obchodních sdělení na zadanou e-mailovou adresu. Více informací naleznete zde

Kontaktní formulář

Zasláním poptávky se k ničemu nezavazujete. Po jejím zpracování Vás budeme kontaktovat a domluvíme se na dalším postupu. Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.